574. Kā jārīkojas tikumīgam cilvēkam?

2013.10.29 12:11

Mīļās māsas, mīļie brāļi!

31. oktobrī plkst. 17.00 "Laimīgās mākslas muzejā" galerijā "Rīga" 5. stāvā (Dzirnavu ielā 67) notiks filmas

"Bonhēfers. Žēlastības aģents" (Bonhoeffer. Die letzte Stufe)

‍‍seanss

Režisors Eriks Tils (Eric Till), ASV, Vācija, 2000, 88'.

Lomās: Ulrihs Tukurs (Ulrich Tukur), Johanna Klante (Johanna Klante), Roberts Džojs (Robert Joy)

Kā jārīkojas tikumīgam cilvēkam cietsirdīgas netikumības apstākļos? Šāds jautājums nodarbināja vācu mācītāju Dītrihu Bonhēferu, kurš Otrā pasaules kara laikā aktīvi pretojās Hitleram un nacistiem. Viņa pārliecība maksāja viņam dzīvību.

Filma nav tikai biogrāfisks portrets, tā atklāj mazāk zināmus faktus par vācu pretošanās kustību laikā, kad pasaules lielākā daļa lika vienlīdzības zīmi starp vācieti un nacistu.

Tās struktūra veidota no Bonhēfera atmiņu fragmentiem. Tie atspoguļo viņa gaitas Amerikā, Zviedrijā un, neskatoties uz draugu un kolēģu brīdinājumiem, atgriešanos Vācijā. "Akcija 7", kurai izdevās izglābt 14 ebrejus, atentāta mēģinājums, gestapo atrod pretošanās kustības dokumentus, apcietinājums un 1944. gadā - karātavas.

Tas ir arī stāsts par Bonhēfera un muižnieka meitas Marijas lielo mīlestību, kuru viņi izdzīvo tikai vēstulēs (tās publicētas 1992. gadā).
Tikai nesalaužamā ticība deva Bonhēferam spēku izturēt visus pārbaudījumus.

Filma angļu valodā ar latviešu subtitriem. Tā ir "Luterāņu stundas" kino seanss, kas uztur tradīciju kinoforuma "Un Vārds tapa filma" starplaikos.

Sestdien, 2. novembrī, plkst. 17.00 turpat notiks diskusija "Radikālisms reliģijā".

Cerot uz auglīgu tikšanos,

Anita Uzulniece