Vilis Bendorfs (1941) ir speciālistu aprindās labi pazīstams folkloras pētnieks. Vairāk nekā 30 gadus viņš strādā Zinātņu Akadēmijas folkloras krātuvē. Viļa Bendorfa kursabiedrs Arnolds Klotiņš stāsta, ka Vilis esot dzīvs latviešu tautas melodiju katalogs «vienīgajā eksemplārā».

Vilis Bendorfs beidzis Ādolfa Skultes kompozīcijas klasi Latvijas Valsts konservatorijā (1969). Jau tajos laikos A. Klotiņu pārsteidzis Viļa Bendorfa plašais redzesloks («no dodekafonijas uz teozofiju») un aizraušanās ar simbolistiem mūzikā – Skrjabinu un Čurļoni. Un par savu dzīves uzdevumu viņš izvēlējies folkloru, iespējams, tieši tāpēc, ka tā nepavisam nav tik viennozīmīga, kādi ir sabiedrības ieskati par to. Tā ir bezgala komplicēta sistēma ar nebeidzamiem variantiem, un to pētīšanai tiešām var ziedot mūžu.

Vilis Bendorfs ilgus gadus spēlēja ērģelītes mūsu draudzes agrajos rīta dievkalpojumos.

Vilis Bendorfs spēlē dievkalpojumā Neredzīgo pansionātā

Attēlā Vilis Bendorfs redzams, spēlējot neredzīgajiem draudzes locekļiem pansionātā 2006. gada Ziemassvētkos.

Vilis Bendorfs apmeklēja prof. Roberta Feldmaņa 100. dzimšanas dienas piemiņas dievkalpojumu 2010. gada 4. augustā